NE ARAMIŞTINIZ ?

NDT Halat Kontrolü

NDT Halat Kontrolü

Tahribatsız muayene (Non-Destructive Testing, Kısaca: NDT), inceleme yapılacak olan halatın yapısal bütünlüğüne zarar vermeden yapılan kontrol ve en güvenilir muayene türüdür.

DELFİN NDT HALAT KONTROLÜ;
diğer kontrol yöntemlerine göre çok daha güvenilir ve ekonomiktir...

Vinçlerde yapılması gereken en önemli kontrol ve muayene, çelik halatların kontrolüdür. Makinaların kullanımındaki ekonomi ve emniyetin sağlanması tüm yük taşıyan halat ve bağlantılarının periyodik muayene ve bakımını gerektirir. Aşınma, yorulma, korozyon, bükülme ve yanlış halat bağlama gibi faktörler çelik halatların ömrünü etkiler

Delfin NDT Halat Kontrolü; geleneksel inceleme yöntemleri ile tespit edilemeyen ve gözle görülemeyen halat içerisindeki birçok kusur, deformasyon ve halat içi kırılmalarını kolayca tespit eder

 

Analiz Programı

  • Test Raporu
  • Bilgi tabloları Yönetimi
  • Bilgi/Tablo görüntüleme
  • Bilgi/Tablo yazdırma
  • Dosya yönetimi

 

Test Raporu

Ölçüm tamamlandığında test dataları, hata grafikleri, data tabloları ve test raporları dosya haline getirilerek tarafınıza sunulur. Test raporları kolay anlaşılabilir ve grafik desteklidir.

Yapılan tetkikler ve elde edilen rapor sonucunda, kullanıcıların çelik halatı daha güvenli kullanabilmeleri ve doğru zamanda halat değişimine olanak tanıyan, bilimsel referans teşkil eden, veriler elde edilir.