NE ARAMIŞTINIZ ?

Vinç Termal Kontrolü

Vinç Termal Kontrolü

Delfin termal kamera kontrolü, gözümüzle göremediğimiz fakat çok ciddi problemlere neden olabilecek küçük problemleri net olarak görmemizi sağlar. Ayrıca gözle gördüğümüz bazı problemlerin ise çok aciliyetinin olmadığını düşünürüz fakat termal kameralar çok daha derin boyutta bilgileri bize vererek durumun ciddiyetinin yüksek olduğunu da gösterebilir.

Yılın her günü 24 saat çalışan sanayi tesislerinin sürekli çalışıyor olması gerekir. Bu durmaksızın çalışma şartlarında sizin için Delfin termal kamera kontrolü en iyi yardımcınız olacaktır. Sonuçları hızlı üreten, çok daha iyi, çok daha verimli ve çok ucuz olan bu kontrol tekniği karşılaştığınız problemlerde çok daha hızlı çözüm şansı tanıyacaktır.

Elektriksel ekipmanlarda ya da kablolarda görülen aşırı ısınmalar her zaman, aşırı yükleme, olası bir arıza ya da zaten arızalanmış olan bir parçanın var olduğunu işaret etmektedir. Termografi metodu, temassız bir ölçüm ve güvenli mesafelerden çalışma şansı veren bir teknoloji olduğu için elektrik panolarının bakımı ve denetiminde oldukça kullanışlıdır

Delfin termal kamera kontrolü, gözle görülemeyen sorunların tespiti konusunda temel yardımcınızdır. Delfin termal kamera kontrolü , olası teknik sorunları oluşmadan önce tespit ederek, güven içerisinde çalışmanızı sağlar. Delfin termal kamera kontrolü, izolasyon, elektrik kaçağı, ısınma, aşınma, gevşek bağlantı ve bir çok problem konusunda denetim, kontrol ve erken tespit yapmanıza olanak verir

 

Kontrol Noktaları

  • Vinç Elektrik Panoları Kontrolü
  • Şalter, Kesici, Sigorta ve Kontaktörlerin Kontrolü
  • Vinç Kablolama Kontrolü
  • Pano Kablolama Kontrolü
  • Klemens Gevşeklik Kontrolü
  • Vinç Kablo Sistemi Hasar Kontrol

 

Test Raporu

Ölçüm tamamlandığında test dataları, hata grafikleri, data tabloları ve test raporları dosya haline getirilerek tarafınıza sunulur. Test raporları kolay anlaşılabilir ve grafik desteklidir.

Yapılan tetkikler ve elde edilen rapor sonucunda, ​​vincinizin elektrik sistemi ve kablolaması ile alakalı kesin sonuca varan bilimsel veriler elde edilir

Delfin termal kamera kontrolü, elektrik akımının geçişi sırasında materyalde oluşan ısınma termal kamera ölçümü ile gözlenerek problem tespiti kolaylıkla yapılabilir. Aşırı yük altındaki güç transformatörleri, kablolar, kontak noktaları, kapasitörler, motorlar v​s sistemler termal kamera ölçme ve değerlendirme yöntemleri ile gözlenerek ısınan noktalardaki problemler çözüme kavuşturulur. İlgili sistemlerde termografik görüntü raporları iyi analiz edilmiş olmalıdır.

Delfin termal kamera kontrolü, düşük, orta ve yüksek voltajlı sistemlerin sıcaklık durumlarının değerlendirilmesinde kolaylık sağlar. Bu cihaz elektriksel ekipmanların üzerindeki ya da bağlantı noktalarındaki anormal sıcaklık değerlerini belirlemek için kullanılır. Bu şekilde de, üretim kesintilerinden doğabilecek yüksek maliyetlerin ve yangın riskinin önüne geçilir.