NE ARAMIŞTINIZ ?

Redüktör Muayene ve Bakım

Redüktör Muayene ve Bakım

Kaldırma redüktörlerinden, yürütme redüktörlerine kadar uzanan tüm ürün yelpazesi için ihtiyacınız olacak her türlü müşteri odaklı servisi Delfin Vinç Servisi & Modernizasyon karşılayabilecek alt yapısını kurmuş ve geliştirmeye devam etmektedir. Dişli imalatı yanında, redüktör tamiri, dişli kutusu tamiri hizmetlerinin orijinaline uygun olarak redüktör - dişli kutusu tamir servisi hizmeti sunmaktayız.

  • Özel dişli üretim
  • Dişli Muayene
  • Dişli Onarım
  • Dişli Çatlak Testi
  • Dişli Malzeme Analizi
  • Dişli Sertlik Ölçümü
  • Dişli Yenileme

Delfin servis anlayışı her zaman dilimi için geçerlidir. Montajdan işletmeye almaya, bakımdan raporlamaya kadar müşteri odaklı servis anlayışımız ile daima yanınızdayız. Yoğun kullanılan ve yaşlı vinçlerde, redüktör ve redüktör iç aksamında metal yorgunluğu, çatlak, dişli kırığı, rulman bozulması gibi olumsuzluklar görülebilmektedir. Daha büyük problemlerin önüne geçmek amacı ile periyodik Redüktör Muayenesi yaptırmak önem arz eder.

Standart Redüktör Muayenesi

Redüktör muayenesinde, eğitimli bir Delfin Vinç Servis personeli, görsel ve işitsel olarak redüktörünüzün muayenesini yapar. Standart Redüktör Muayenesi prosedüründe ; Yağ seviyesini kontrolü Vibrasyon kontrolü Özel Kamera ile redüktörün iç kısmı ve dişli yüzeyleri kontrolü

Kapsamlı Redüktör Muayenesi

Kapsamlı Redüktör Muayenesinde, redüktör komple sökülür ve iç parçalar, dişliler, pinyonlar, rulmanlar kontrol edilir. Bu muayene çıplak gözle gelecekte sorunlara neden olabilecek aşınmalar ve çatlaklar tespit edilir. Elde edilen verilere göre düzenlenen rapor onayınıza sunulur.

Rulman Bakımı

Rulmanlar arızalandığında, redüktörlerin zamansız duruşuna neden olur. Zamanından önceki rulman arızaları nedeniyle makina duruşunun her saati üretim kaybı demektir. Özellikle de üretimin hemen sermayeye dönüştüğü sektörlerde zamanından önce rulman arızaları çok önemlidir.

Rulman Kalitesi

SKF, FAQ marka, kalitesi onaylanmış rulmanlar kullanılmaktadır.

Doğru Montaj

Rulmanların zarar görmemesi için rulman montaj teknikleri ve takımlarının bilinmesi gereklidir.